NOVÝ NISSAN LEAF 2018 s famózním dojezdem

NOVÝ NISSAN LEAF 2018 s famózním dojezdem

Tři sta tisíc prodaných elektromobilů je velké číslo. Pochybovačům o zájmu o elektromobilitu notně zahýbe jejich spalovacím přesvědčením. A co teprve dojezd elektromobilu, dosahující 300 kilometrů. Ano, nejde o legendární americkou Teslu, tím kdo tolik prodává a nabízí tak velký dojezd je nový Nissan Leaf.

Lísteček, jak zní v překladu jeho jméno, odkazující na ekologii vozu, přichází pro rok 2018 s kompletním faceliftem, který je de facto novým vozem. A co víc, změnily se i útroby. Auto zesílilo a zrychlilo, jeho výkon je nyní 110 kW, tedy 150 koní. A to je s elektromotorem pořádná porce zábavy.

Aby si ji řidič mohl užívat co nejdéle, má k dispozici i více paliva. Původní, 24 kWh baterii, nahradil při prvním faceliftu Nissan jen kapánek větší, 30 kWh. Nyní se obul do věci razantněji a 30 kWh nahradila rovnou 40 kWh baterie. Ta umožňuje autu dojezd až 378 kilometrů. To je pro představu vzdálenost Ostrava-Praha. Nebo Ostrava-Košice. Nebo z Ostravy do rakouské Vídně, slovenské Bratislavy a skoro i polské Varšavy.

Ano, řeknete si, jiné je až 378 km dojezdu v ideálních podmínkách a jiný je pak dojezd po dálnici při 130 km/hod.. Ale to je u každého auta, nezávisle na pohonu. Každopádně na všech uvedených trasách jsou k dispozici dosti hustě rychlonabíjecí stanice standardu CHAdeMO, kde nový silný Nissan Leaf nabijete z nuly na 80% kapacity za 40 minut. Třeba do zmíněných Košic z Ostravy to znamená oběd v obchodním centru v Popradu, při cestě do Prahy kousek za Brnem v příjemném motorestu Ostrovačice.

Tak neváhejte a buďte mezi prvními, kteří nový Nissan Leaf u Trendparku vyzkouší. Rezervace jsou již spuštěny, první jízdy začnou na apríla, 1.4.2018. A Apríl to rozhodně nebude. V ceně zapůjčeného vozu bude i nabíjecí karta ČEZ, parkovací karta po Praze a dálniční známka. Vše pro elektromobilní cestování bez dalších výdajů.

Ing. Radovan Burkovič