Březen, na výstavu EkoAuto vlezem!

Březen, na výstavu EkoAuto vlezem!

První dva ročníky výstavy EkoAuto se konaly v rámci jarních veletrhů v Praze, na všem známém holešovickém výstavišti, kdysi Parku kultury a oddechu Julia Fučíka.  Ročník třetí pro změnu hostí výstaviště Černá Louka v Ostravě.

Od čtvrtka 8. 3., do soboty 10. 3. 2018, bude 3. ročník největší přehlídky elektromobilů a aut na plyn v České republice součástí série výstav Úsporná domácnost, kam úsporná mobilita bezpochyby patří. Na jednom místě si návštěvník prohlédne elektromobily i auta na plyn, autobusy a kamiony na plyn a elektřinu, hybridní vozy, plnící a nabíjecí stanice (domácí, firemní, veřejné), dostupná motorová paliva všech druhů (zemní plyn (CNG, LNG), vodík, LPG, biopaliva, elektrický pohon, baterie a palivové články, dozví se o vozidlech samotných, stavu infrastruktury a projektech čisté mobility.

Cílem není jen předvést a nabídnout ekologické dopravní prostředky, hlavním záměrem je inspirovat k pořízení elektromobilů, plynových aut a ostatních vozidel pro čistou mobilitu. Návštěvníky zaujmout také elektrické motorky, elektrokola a jiné dopravní prostředky, které jsou nízkoemisní nebo mají nulový dopad na životní prostředí.Na místě budou i firmy, která v rámci ukázek dobré praxe představí své vozové parky, plné ekologických aut.

Součástí veletrhu bude i třídenní seminář „Poradenské centrum k efektivnímu využívání energie“, kam je nutné se z důvodu kapacity sálu registrovat. Trendpark, jako člen Asociace elektromobilového průmyslu (ASEP), bude na místě také.

Ve vnitřní expozici ASEP bude mimo automobil Tesla také historický elektrokočár Dora, elektrický Trabant, dřevěné elektroauto, malý elektrický městský Fiat, podobně jako Smart, legendární Velorex v elektro provedení, čtyřmístné čínské Yogomo či dvoumístný roadster ze Smržovky a Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava, Kaipan.

Venkovní expozice nabídne prezentaci elektromobility v celé šířce. Zájemci se budou moci zdarma svézt – či dokonce řídit – ve většině na trhu dostupných elektromobilů. Uvidí vlastně všechny, které má dnes nabídce Trendpark.

Venkovní prezentaci povede zkušený elektromobilista Milan Rajchl, který podnikl cestu malým městským elektromobilem až do Španělska. Nyní organizuje elektromobilní eJantarovou cestu. S Radovanem Burkovičem, přispěvatelem internetového magazínu hybrid.cz a rovněž letitým elektromobilistou a výhercem soutěže Obnovitelné desetiletí, Ostravská zelená domácnost, budou zdarma poskytovat zájemcům poradenství.

Ing. Radovan Burkovič